Ścieżka Aplikacji

Oferujemy dostęp do intensywnej i dedykowanej wczesnej i przewlekłej rehabilitacji, dzięki czemu pacjent nie musi czekać na rehabilitację i natychmiast poddany jest odpowiedniej terapii co zwiększa szanse na powrót do sprawności. Pacjentami AccessMedica są osoby w różnym wieku i różnorodnych schorzeniach.

  • Pacjenci ze skierowaniem na świadczenia rehabilitacji ogólnoustrojowej w warunkach stacjonarnych w ramach kontraktu z NFZ.
  • Pacjenci po zabiegach i zdarzeniach medycznych niezakwalifikowani do dalszego leczenia szpitalnego rehabilitacyjnego
  • Sportowcy z urazami, kontuzjami
  • Pacjenci z oddziałów kardiologicznych i kardiochirurgicznych
  • Pacjenci z oddziałów neurologicznych i neurochirurgicznych

Proces kwalifikacji

* Kwalifikacja w miejscu zamieszkania jest odpłatna na podstawie indywidualnej kalkulacji.

** Ustalenie kosztu pobytu dotyczy pacjentów pełnopłatnych.

Stosowane zabiegi

Rehabilitacja pacjentów w ośrodkach AccessMedica opiera się na specjalistycznych zabiegach, które mają duży wpływ na szybki powrót pacjenta do zdrowia.

Fizykoterapia

Oddziałuje na organizm pacjenta za pomocą światła, prądu, fal magnetycznych, ultradźwięków, które pobudzają w tkankach procesy biologiczne przyspieszające regenerację organizmu.

Kinezyterapia

Jest to forma leczenia za pomocą ruchu. Pomaga wrócić do sprawności po wszelkich kontuzjach, przewlekłych chorobach i urazach, w wyniku których pacjent zmuszony był do długotrwałego unieruchomienia.

Zabiegi manualne

Terapia ma na celu leczenie odwracalnych zaburzeń funkcjonalnych układu ruchu. Terapeuta diagnozuje co jest przyczyną dysfunkcji narządu ruchu i dobiera odpowiednią metodę wykonania terapii.

Zabiegi balneologiczne

W zabiegach wykorzystywane są naturalne surowce lecznicze np. kąpiele mineralne, solankowe, czy zabiegi z zastosowaniem borowiny. Wpływają na usprawnienie funkcjonowania równocześnie wielu układów fizjologicznych.

Hydroterapia

Podczas leczenia wykorzystuje się wodę o różnej temperaturze i o różnym ciśnieniu. Są to wszelkiego rodzaju natryski, bicze szkockie, kąpiele wirowe, masaże podwodne, czy kąpiele perełkowe.

Ciepłolecznictwo

Polega na poddawaniu zmienionych chorobowo miejsc na działanie wysokiej temperatury. Ciepło oddziałuje na organizm powodując rozszerzenie naczyń skórnych i przyspiesza regeneracją tkanek.

Masaże

Masaże lecznicze wykonywane w celu leczenia bólu mięśni, więzadeł, ścięgien, stawów, wszelkich przeciążeń kręgosłupa, dyskopatii, rwy kulszowej, a nawet bólu głowy.

Krioterapia

Dzięki poddawaniu całego ciała działaniom niskich temperatur przez krótki czas (2-3 min) w organizmie zachodzi szereg procesów biochemicznych pobudzających odnowę organizmu.

Zapytaj o pobyt i leczenie