Oferujemy szybki dostęp do intensywnej rehabilitacji kardiologicznej tuż po wykonaniu zabiegu, dzięki czemu pacjent nie musi czekać na rehabilitację, a praktycznie natychmiast jest poddany odpowiedniej terapii, co zwiększa jego szanse na powrót do sprawności.

Zespoły medyczne AccessMed przywracają do sprawności osoby:

  • z nadciśnieniem
  • z chorobami niedokrwiennymi serca
  • po przebytych zawałach serca

Rehabilitacji kardiologiczna opiera się na terapii, której zadaniem jest poprawa ogólnej kondycji chorego. Pacjenci AccessMed mają dostęp nie tylko do doświadczonego zespołu medycznego, który dla każdego indywidualnie opracowuje plan rehabilitacji, ale również do wysokiej jakości sprzętu medycznego. Rehabilitacja kardiologiczna odbywa się z wykorzystaniem zdalnego monitoringu EKG przekazującego pomiar online do centrum diagnostycznego.

Pacjenci po odbyciu turnusu rehabilitacyjnego otrzymują pełen wypis z diagnostyki kardiologicznej wraz z zapisem wyników teleEKG. Dzięki zastosowaniu zdalnego monitoringu EKG wszystkie dane na bieżąco są przekazywane do centrum diagnostycznego. Przekaz online umożliwia pomiar zarówno w stanie spoczynku, jak i w trakcie wysiłku, dzięki czemu otrzymujemy pełen obraz wydolności serca pacjenta.

Rehabilitacja kardiologiczna w Olsztynie skierowana jest do pacjentów, którzy przeszli zawał serca, operacje kardiochirurgiczne lub zmagają się z wadami serca. Poprzez odpowiednio dobraną aktywność fizyczną oraz leczenie farmakologiczne, dietę oraz zmiany w dotychczasowym stylu życia można osiągnąć znaczną poprawę stanu pacjenta oraz pomóc mu powrócić do prawidłowego funkcjonowania.

Na czym polega rehabilitacja kardiologiczna Olsztyn?

Zarówno wczesna rehabilitacja kardiologiczna, jak i ta wprowadzona późniejszym etapie koncentruje się na działaniach mających przywrócić pacjentom sprawność fizyczną oraz ruchową. Dzięki temu mogą oni wrócić do pełnienia obowiązków zawodowych oraz odzyskać dawne życie prywatne. Co obejmuje program rehabilitacji? Olsztyn to miasto, w którym stosujemy farmakoterapię, a także indywidualnie dopasowany program ćwiczeń. Kolejny ważny punkt to edukacja prowadzona przez dietetyków, która ma na celu zmianę nawyków żywieniowych pacjenta. W wielu przypadkach osoby zmagające z problemami natury kardiologicznej potrzebują również wsparcia psychologicznego. W szczególności dotyczy to stanów depresyjnych, lękowych czy znaczącego obniżenia samopoczucia.

Zarówno rehabilitacja kardiologiczna NFZ, jak i prywatna odbywa się po zawale serca, przeszczepie, wszczepieniu zastawek, rozrusznika i by-passów. Przynosi ona dobre rezultaty w niewydolności serca, rozmaitych wadach tego narządu, jak również w schorzeniach naczyń obwodowych.

czytaj więcej

Jak przebiega wczesna rehabilitacja kardiologiczna w Olsztynie?

Przebieg rehabilitacji zależy od stanu pacjenta, przy czym same działania wyglądają podobnie w różnych schorzeniach. Wczesna rehabilitacja kardiologiczna odbywa się w szpitalu już w 2 doby po zawale, oczywiście gdy nie doszło do powikłań. Pierwsze usprawnienie pacjenta polega na próbach siadania na łóżku, wyjściu do toalety, a następnie spacerach po sali i korytarzu szpitalnym. Trwa ono do 2 tygodni. Pacjent po jej przejściu ma wyjść do domu w stanie stabilnym. To etap, na którym określa się konkretny model dalszej rehabilitacji.

Rehabilitacja kardiologiczna Olsztyn – kolejne etapy leczenia

Drugi etap rehabilitacji kardiologicznej w Olsztynie odbywa się w okresie od 4 do 12 tygodni po przejściu zawału lub operacji. W tym czasie przeprowadza się pełną diagnostykę, ćwiczenia na cykloergometrze lub bieżni mechanicznej, 24-godzinna rejestracja EKG metodą Holtera, monitoring ciśnienia tętniczego krwi, badanie echokardiograficzne serca i USG Dopplera. Ma ona postać stacjonarną, ambulatoryjną lub domową. Postać przebiegu rehabilitacji zależy od wydolności fizycznej chorego, wieku i stopnia powikłań. Późna rehabilitacja kardiologiczna odbywa się 6 miesięcy po zawale i skupia się na zmianie dotychczasowych nawyków chorego, aby ograniczyć ryzyko nawrotu schorzenia. Kontynuuje się również stosowne leczenie farmakologiczne i zwiększa intensywność aktywności fizycznej. Długość rehabilitacji na tym etapie jest trudna do określenia, ponieważ może trwać nawet do końca życia. W AccessMedica w Olsztynie prowadzona jest rehabilitacja kardiologiczna prywatnie.

Zdalny monitoring kardiologiczny przekazuje pomiar kardiologiczny online do centrum diagnostycznego.
Zapytaj o pobyt i leczenie