Rehabilitacja kardiologiczna to bardzo ważny etap w życiu każdej osoby, która doznała zawału serca. Prawdopodobieństwo jego ponownego wystąpienia w ciągu kolejnego roku wynosi aż 15%, dlatego zaleca się specjalistyczną rehabilitację w celach profilaktycznych.

Rehabilitacja po zawale w Olsztynie w nowoczesnym ośrodku AccessMedica

Dla każdej osoby, która przeżyła zawał serca, rehabilitacja w specjalistycznym ośrodku w Olsztynie może być głównym zaleceniem kardiologa, poza koniecznością przyjmowania dobranych przez niego leków. W AccessMedica oferujemy profesjonalną opiekę lekarzy oraz rehabilitantów, którzy przeprowadzą pacjenta przez trudny proces powrotu do sprawności sprzed zawału, a nawet pomogą mu wzmocnić organizm i poprawić kondycję fizyczną. W naszej placówce dysponujemy specjalistycznym sprzętem rehabilitacyjnym, na przykład cykloergometrami, które pozwala wykonywać ćwiczenia i jednocześnie monitorować pracę serca podczas wysiłku, dostosowując jego poziom do możliwości organizmu. Rehabilitacja po zawale serca w AccessMedica Olsztyn polega przede wszystkim na stopniowym wdrażaniu aktywności fizycznej do codziennego życia, w ściśle kontrolowanych, bezpiecznych dla serca warunkach. Dzięki współpracy naszych pacjentów z personelem, przy odpowiedniej dawce motywacji można osiągnąć spory sukces i w krótkim czasie powrócić do samodzielnego trybu życia, jednocześnie nie wracając do starych i szkodliwych nawyków.

czytaj więcej

Rehabilitacja po zawale NFZ w Olsztynie

Oferujemy zarówno pobyty ze skierowaniem, realizowane w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak również odpłatne, z inicjatywy pacjenta. Każda z osób przyjmowanych do naszego ośrodka korzysta z konsultacji ze specjalistą, na podstawie której układany jest plan rehabilitacji rozłożony w czasie na odpowiednią ilość spotkań. Rehabilitacja po zawale w AccessMedica Olsztyn odbywa się zarówno w trakcie pobytów sanatoryjnych lub stacjonarnych, jak również w ramach opieki dziennej, bez noclegów i pełnego wyżywienia. Szczególnie polecamy opcję dłuższych, pełnych pobytów, które zapewniają nie tylko intensywniejsze ćwiczenia, ale również całodobową opiekę pielęgniarską i pełne wyżywienie, które również ma duży wpływ na powrót pacjenta do formy.

Komu polecamy rehabilitację po zawale?

Nadciśnienie i choroby serca są obecnie jedną z najpoważniejszych przyczyn śmiertelności pacjentów na świecie. W wyniku nagłego niedokrwienia mięśnia sercowego drastycznie spada wydolność pacjenta i jego możliwości kondycyjne. Z racji tego, że zawały serca obecnie stanowią jedną z chorób cywilizacyjnych i występują u coraz młodszych osób, ważne jest, aby zdać sobie sprawę z tego, że po zawale również można prowadzić normalne życie. Warunkiem jest jednak odpowiednie postępowanie – zmiana trybu życia na spokojniejszy, zaniechanie używek, zmiana diety na zdrowszą i zwiększenie aktywności fizycznej, począwszy od rehabilitacji pod okiem specjalistów. W AccessMedica pomagamy w osiągnięciu dawnej sprawności, biorąc pod uwagę wszystkie wymienione aspekty – aby przywrócić każdej osobie po zawale przyjemność z życia!

Zobacz Zakres zabiegowy

Zapytaj o pobyt i leczenie