Zajmujemy się przywracaniem do sprawności zarówno pacjentów po operacjach i zabiegach, jak i osób, które nie zostały zakwalifikowane do leczenia szpitalnego, a u których dolegliwości bólowe powodują dyskomfort codziennego funkcjonowania. Dzięki systematycznej pracy oraz odpowiednio dobranej terapii możemy zaoferować skuteczną pomoc:

 • po urazach, kontuzjach, czy wypadkach
 • w zakresie problemów z kręgosłupem w odcinku szyjnym i lędźwiowo-krzyżowym
 • w zakresie zmian zwyrodnieniowych
 • w leczeniu osteoporozy
 • w leczeniu dyskopatii
 • w leczeniu rwy kulszowej

W przypadku prowadzenia intensywnej rehabilitacji pacjentów po zabiegach szpitalnych lub urazach i kontuzjach stosujemy bardzo rozległą gamę zabiegów. Nasza terapia nastawiona jest na eliminację lub maksymalne ograniczenie dolegliwości bólowych pacjenta. Szeroko prowadzona rehabilitacja i jej wczesne rozpoczęcie pomaga szybciej wrócić do zdrowia i odzyskać sprawność.

Jako jeden z niewielu ośrodków posiadamy nowoczesną kriokomorę. Dzięki krioterapii następuje wzmocnienie układu odpornościowego i ochrona przed infekcjami. Wyraźnie poprawia się krążenie i usuwanie toksyn z organizmu. Wpływ ekstremalnie niskich temperatur powoduje uwalnianie się endorfin i testosteronu, co pozytywnie wpływa na organizm, usuwa zmęczenie oraz poprawia ogólne samopoczucie.

Rehabilitacja narządu ruchu Olsztyn

W naszym olsztyńskim centrum rehabilitacji pomagamy odzyskać sprawność i samodzielność pacjentom cierpiącym z powodu różnorodnych dolegliwości ze strony układu narządu ruchu. Pracujemy z osobami, które przeszły skomplikowane zabiegi chirurgiczne oraz z tymi, u których podstawą powrotu do zdrowia jest prawidłowo prowadzona rehabilitacja. Oferujemy kompleksowe leczenie oparte na ćwiczeniach z fizjoterapeutą, gimnastyce indywidualnej i zbiorowej oraz na szerokiej gamie zabiegów fizykoterapii, które wspomagają proces dochodzenia do sprawności.

czytaj więcej

Kogo leczymy?

Z oferty rehabilitacji narządu ruchu w Olsztynie mogą korzystać wszystkie osoby odczuwające dolegliwości ze strony układu kostno-stawowego.

Nasi specjaliści pomagają pacjentom cierpiącym z powodu:

 • bólów kręgosłupa
 • rwy kulszowej
 • dyskopatii
 • osteoporozy
 • różnorodnych zmian zwyrodnieniowych

Oferowane przez nas leczenie jest również bardzo skuteczne w przypadku pacjentów, którzy doznali urazów bądź zostali poddani operacji np. endoprotezoplastyce stawu biodrowego lub kolanowego. Szybko podjęta rehabilitacja jest w takich sytuacjach szczególnie potrzebna i ma decydujący wpływ na odzyskanie sprawności i umiejętności samodzielnego funkcjonowania.

Rehabilitacja narządu ruchu NFZ i prywatna

Nasza oferta skierowana jest zarówno do osób chcących korzystać z leczenia finansowanego w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, jak i do pacjentów samodzielnie płacących za zabiegi. Zarówno rehabilitacja narządu ruchu prywatna, jak i refundowana przez NFZ prowadzona jest zgodnie z zaleceniami lekarskimi i standardami obowiązującymi w nowoczesnych placówkach medycznych. Każdego pacjenta traktujemy indywidualnie i dopasowujemy proces leczenia do konkretnego schorzenia, uwzględniając przy tym choroby współistniejące oraz ogólną kondycję organizmu. Dokładamy wszelkich starań, aby pacjenci w możliwie najkrótszym terminie mogli skorzystać z zalecanych zabiegów, gdyż wiemy, że odpowiednio wcześnie podjęta rehabilitacja jest podstawą szybkiego odzyskania sprawności i powrotu do zdrowia.

Co oferujemy?

Mając duże doświadczenie w zakresie rehabilitacji narządu ruchu, naszym pacjentom proponujemy szeroki zakres usług medycznych wspomagających likwidację dolegliwości bólowych i powrót sprawności. Oprócz indywidualnej pracy z fizjoterapeutą i terapii manualnej, osoby korzystające z rehabilitacji w Olsztynie mogą poddać się zabiegom z zakresu hydroterapii, laseroterapii, fizykoterapii lub borowinowym kąpielom. Posiadamy również nowoczesną komorę kriogeniczną, która ma dobroczynny wpływ na cały organizm i pomaga w odzyskaniu dobrego samopoczucia. Wszyscy pacjenci potrzebujący fachowej rehabilitacji narządu ruchu niezależnie od tego, czy korzystają z niej prywatnie, czy w ramach NFZ mogą u nas uzyskać profesjonalną i zindywidualizowaną pomoc na każdym etapie leczenia. Fachowy zespół oraz nowoczesne wyposażenie placówki pozwalają nam na świadczenie usług medycznych odpowiadających zróżnicowanym potrzebom i wymaganiom.

Zobacz Zakres zabiegowy

Kriokomora stosowana jest z powodzeniem nie tylko w przypadku rehabilitacji, ale również polecana jest dla osób zdrowych jako jedna z metod odnowy biologicznej. 
Zapytaj o pobyt i leczenie