AccessMedica zapewnia pacjentom kompleksową pomoc medyczną w szerokim zakresie. Świadczone w placówce usługi obejmują m.in. rehabilitację osób, które przeszły najbardziej radykalną formę leczenia – amputację. Zapewniamy im pełne wsparcie oraz terapię prowadzoną przez wykwalifikowany zespół. Nasz ośrodek znajduje się w Olsztynie, w dobrze skomunikowanym punkcie, dzięki czemu chętni nie mają problemów, aby do niego dotrzeć niezależnie od wybranego środka transportu.

Olsztyn – rehabilitacja po amputacji kończyny

Przy amputacji liczy się czas, gdyż do odjęcia kończyny bądź innej części (np. palca) dochodzi zwykle w konsekwencji poważnej choroby lub wypadku komunikacyjnego. Dobieramy rehabilitację, kierując się przy tym szeregiem czynników. Pod uwagę bierzemy m.in. poziom oraz rodzaj samej amputacji, jak również wiek oraz ogólny stan zdrowia pacjenta. Olsztyn to miasto, do którego przyjeżdżają osoby potrzebujące specjalistycznego wsparcia po operacji. Znajdą je w placówce AccessMedica.

W większości przypadków można podzielić proces powrotu pacjenta do sprawności na kilka etapów. Pierwszy to czas spędzony przez niego w szpitalu, następnie okres poszpitalny, a ostatnia część to protezowanie. Rehabilitacja po amputacji w Olsztynie ma za zadanie przywrócić choremu maksymalną możliwą funkcjonalność. Skupia się na umożliwieniu mu samodzielnego radzenia sobie z podstawowymi czynnościami, które wcześniej wykonywał. Jeżeli istnieje na to szansa, rehabilitacja powinna ułatwić mu powrót do sprawności sprzed zabiegu.

czytaj więcej

Rehabilitacja po amputacji w Olsztynie

Najlepszym rozwiązaniem u osoby po amputacji będzie rozpoczęcie terapii jeszcze w szpitalu. Ćwiczenia powinien dobrać lekarz albo fizjoterapeuta, uwzględniając potrzeby pacjenta. Składają się na nie ćwiczenia przeciwzakrzepowe, oddechowe oraz czynności takie jak bandażowanie kikuta. Treningi mogą być przeprowadzane na leżąco albo siedząco. Pacjent powinien też uczyć się na bieżąco ubierania, mycia czy korzystania z toalety, oswajając się z nową sytuacją życiową. To, między innymi, obejmuje rehabilitacja po amputacji kończyny dolnej Olsztyn to miasto, w którym zajmujemy się chorymi po takich procedurach.

W kolejnych etapach poddajemy pacjentów pionizacji przy łóżku – z pomocą fizjoterapeuty, który ich asekuruje. Wspieramy ich w nauce chodzenia z balkonikiem albo o kulach (jeśli istnieje taka możliwość). Później przechodzimy do pokonywania schodów.

Rehabilitacja po amputacji palca Olsztyn

Gwarantujemy potrzebującym wsparcie w każdym przypadku, począwszy od mniej złożonych przypadków (typu amputacja palca), a skończywszy na rozległych amputacjach, które wymagają od pacjenta nauki życia na nowo. Oferujemy przyjazną atmosferę, zrozumienie oraz pełne empatii podejście.

Zobacz Zakres zabiegowy

Zapytaj o pobyt i leczenie