Profesjonalna, intensywna rehabilitacja dla chorych na Parkinsona w Olsztynie możliwa jest dzięki ośrodkowi AccessMedica w warunkach sanatoryjnych oraz stacjonarnych – jako forma dziennej opieki.

Rehabilitacja w chorobie Parkinsona w AccessMedica Olsztyn

W AccessMedica oferujemy innowacyjne sposoby terapii z wykorzystaniem nowoczesnych sprzętów do rehabilitacji oraz doświadczonego personelu. Rehabilitacja przy chorobie Parkinsona w AccessMedica Olsztyn to najlepszy wybór zarówno dla osób, które cierpią na tę chorobę w stadium zaawansowanym, jak również dla tych, które zostały świeżo zdiagnozowane. Stosujemy zarówno zabiegi fizjoterapii wzmacniające wzorce ruchowe, jak również fizykoterapię, która wspomaga leczenie. Choroba Parkinsona objawia się drżeniem kończyn i sztywnieniem mięśni, które znacząco wpływają na codzienne życie pacjenta, utrudniając mu wykonywanie podstawowych czynności – jak pisanie, trzymanie przedmiotów, poruszanie się. Dla osób, którym niezbędna jest rehabilitacja w chorobie Parkinsona w mieście Olsztyn powstał nasz profesjonalny ośrodek. To tutaj każdego dnia wspieramy chorych nie tylko dobrym słowem i radą, ale przede wszystkim pokazując szereg ćwiczeń, które wykonywane systematycznie wydłużą okres, w którym pacjent będzie samodzielny i sprawny, pozwalając mu jak najdłużej cieszyć się życiem.

czytaj więcej

Parkinson rehabilitacja – dlaczego jest konieczna?

Podczas rehabilitacji przy chorobie Parkinsona w AccessMedica Olsztyn kładzie się olbrzymi nacisk na wzmacnianie i utrwalanie zachowanych jeszcze wzorców ruchowych. Dzięki temu choroba postępuje znacznie wolniej i w mniejszym stopniu utrudnia życie pacjentowi. Dla każdego podopiecznego układamy odrębny plan terapii, uwzględniający rozmaite ćwiczenia oraz zabiegi, również te, które można wykonywać samodzielnie w domu, nie posiadając żadnego specjalistycznego sprzętu. Poza farmakoterapią rehabilitacja dla chorych na Parkinsona jest najskuteczniejszym znanym sposobem leczenia – obie te formy powinny być stosowane równolegle dla optymalnych efektów. Im wcześniej rozpoczniesz terapię w naszym ośrodku, tym dłuższe samodzielne życie Cię czeka. Oferujemy w AccessMedica również rehabilitację na NFZ – dlatego polecamy, aby od razu po usłyszeniu diagnozy postarać się o skierowanie do naszej kliniki i rozpocząć rehabilitację oraz leczenie farmakologiczne. To najlepszy obecnie znany sposób na minimalizowanie skutków tej choroby neurologicznej, ułatwiający realizację jeszcze wielu zawodowych czy prywatnych planów w życiu.

Zobacz Zakres zabiegowy

Zapytaj o pobyt i leczenie