W AccessMedica prowadzimy szeroko rozumianą rehabilitację po różnego rodzaju urazach, kontuzjach czy zabiegach chirurgicznych, również tych związanych z kręgosłupem.

Rehabilitacja po urazie rdzenia kręgowego Olsztyn

Urazy rdzenia kręgowego to najczęściej skutek wypadków komunikacyjnych, ale również letnich wypadków po niefortunnych skokach ?na główkę? do wody. W wyniku złamania kręgosłupa może dojść do częściowego lub całkowitego uszkodzenia nerwów odpowiadających za funkcje czuciowe i drogi ruchowe poniżej miejsca ich zerwania. Rehabilitacja po urazie rdzenia kręgowego w AccessMedica Olsztyn to wieloetapowy, długi i wymagający specjalistycznego wsparcia proces. Pomaga on jednak pacjentom w powrocie do pełnej sprawności po tak poważnym urazie – jednym z najtragiczniejszych w skutkach, jakich można doświadczyć. Efekty rehabilitacji w naszym ośrodku to nie tylko wypadkowa doskonałego sprzętu i fachowego wsparcia personelu, ale również motywacji podopiecznego i jego woli pokonania własnych słabości. W tym trudnym okresie życia, jakim jest dochodzenie do samodzielności po wypadku, warto zmobilizować wszystkie siły psychiczne, aby jak najszybciej uporać się z niemocą własnego ciała i odzyskać mobilność w jak największym stopniu lub nawet całkowicie.

czytaj więcej

Nowoczesna rehabilitacja po urazie rdzenia Olsztyn

Urazy, w wyniku których dochodzi do uszkodzenia tkanki nerwowej należą zdecydowanie do tych najtrudniejszych do wyleczenia. Celem rehabilitacji po urazie rdzenia w Olsztynie w AccessMedica jest przede wszystkim odnowienie połączeń nerwowych odpowiadających za konkretne funkcje ciała. Jest to proces długotrwały i wymagający specjalistycznych urządzeń. Najlepiej sprawdza się to neurorehabilitacja, której zadaniem jest również zmniejszenie napięcia mięśniowego oraz zwiększenie wytrzymałości mięśni po urazie. W AccessMedica wykorzystujemy innowacyjne technologie oraz wiedzę i doświadczenie naszych rehabilitantów, co pozwala mieć nadzieję na to, że przy intensywnie realizowanym planie rehabilitacji uda się odzyskać pełnię władzy w ciele pacjenta!

Zobacz Zakres zabiegowy

Zapytaj o pobyt i leczenie